Michalovo tajemství odhaleno

Zdánlivě nemožné se podařilo!

Již léta si světoví odborníci ve hře na baskytaru kladli otázku, co se skrývá za Michalovou neuvěřitelně rychlou hrou na baskytaru. Victor Wooten dokonce sestavil speciální tým baskytaristů, který dostal za úkol odhalit Michalem používanou techniku, ovšem po třech letech vyčerpávající dřiny rezignoval. Zároveň si nechal vyrobit naprosto přesnou kopii Michalovy baskytary Squier Precision Bass, což ho stálo nemalé finanční prostředky, aby vzápětí zjistil, že v nástroji to není.

Já na to šel úplně jinou cestou, a to za pomoci speciální techniky. Na včerejší akci v penzionu Barbakan jsem se vybavil vysokorychlostní závěrkou, schopnou fotit rychlostí 1/20000 vteřiny, kterou jsem dovedně zamaskoval do těla svého Lumixu, a pak už zbývalo jen čekat na správnou příležitost.

Pro akci jsem vybral jednu z nejpomalejších písní, které s Kartáčem hrajeme, Tennessee Waltz, protože 1/20000 je sice krátká doba, ale u Michala člověk nikdy neví. Zkrátka jsem nechtěl nic ponechat náhodě.

A vyšlo to!! Na konci článku předkládám dvě fotografie. První fotografie je pořízená běžnou rychlostí 1/1000 s při sóle v písničce „Tvá máma ví“ od skupiny Cop, což je středně rychlé tempo, druhá fotografie, která vše vysvětluje, je pořízena rychlostí 1/20000, při sóle právě v pomalé písni „Tennessee Waltz“.

Myslím, že další komentář je zbytečný.

Snímek běžným fotoaparátem

Snímek běžným fotoaparátem

Snímek ze speciální rychloběžné kamery

Snímek ze speciální rychloběžné kamery


 


1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd (1hodnocení, průměr: 5,00 z 5)
Nahrávám...

 
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*